5 Ev Taşımanın Püf Noktaları

5 Ev Taşımanın Püf Noktaları

Ev taşımanın püf noktaları bilerek hareket etmeniz sizleri bu zor anda rahatlatacaktır. Gelişi güzel ve acil bir taşınmada büyük bir karmaşa yaşama ihtimaliniz yüksektir. Ev taşımanın püf noktaları yazımızda hem bizim tecrübelerimiz hem de insanların bu anda yaşadıklarının sonuçları ile bir değerlendirme ve kademde kademe bir anlatımda bulunduk. Kimine göre bu önerilerimiz, verdiğimiz püf noktaları oldukça avantaj sunacağı gibi kimileri ise yetersiz bulabilir ve kendileri de ilave veya ekleme yapabilirler. Eğer sizde yakın bir tarihte taşınmayı planlıyorsanız mutlaka boyut nakliyat tarafından hazırlanan ev taşımanın püf noktaları için yazımızın tüm detayları dikkatlice okuyunuz.

Eşyalarınızı Taşımadan Önce Listeleyin : Planlı bir ev taşıması için mutlaka evinizde bulunan tüm eşyalarınızın bir listesini çıkarınız. Eşya listesi oluşmanın bir çok sağladığı yarar ve fayda vardır. Bunlardan bazıları şöyledir. Eğer taşımayı nakliyat firmaları aracılığı ile yapacaksanız eşya listenizi paylaşabilir veya hacimli eşyalarınızı hemen listeden ilgili kişiye iletebilirsiniz. Unutmamalısınız ki nakliyat firmaları ile ev sahipleri arasında en çok muhalefet oluşturan durum bazı eşyaların belirtilmemesi ve buna mukabil fazla fiyat istenmesidir. Ayrıca eşya listeniz yeni adresinize taşındığınızda eşyaların kontrolünü de yapmanıza olanak sunar ve eksik eşya geride bırakmamanızı sağlar.

Ev Taşınırken Yapılması Gerekenler

Fazla Eşyalarınızı Ayırın : Bazı taşınma hallerinde eski adresinizde bulunan her eşyayı yanınıza almazsınız. Bunu da bizim önerimiz taşınma öncesi karar vermenizdir. Eğer planlı bir taşımada fazla eşyalarınızı günler öncesinden listeler ve ayırırsanız taşınma anındaki yanlış ve hatalı kararlarında önüne geçmiş olursunuz. Bu bahsettiğimiz detay nakliyat firmasına az eşya söylemeniz ile ilgili değil gereksiz ve kullanım ömrü dolmuş olan eşyalarınızdan bu vesile ile kurtulmanız anlamına gelmektedir.

Taşınmadan Aboneliklerinizi Yeni Adresinize Aldırınız : Taşınma günü gelmeden önce bir çok aboneliğinizi yeni adresinize aldırabilirsiniz. Yeni taşındınız adreste taşındığınız gün içinde bir çok ihtiyacınız bulunacaktır. Elektrik kullanımı, Su, Doğalgaz kullanımları yeni adresinizde aynı gün açık ve kullanılıyor olması gerekmektedir. Abonelikler için gerekli kuruma gittiğinizde taşınacağınız günü belirtmeniz halinde taşındıktan hemen bir gün sonra işlem yapılabilmektedir. Sizde bu şekilde hem taşınacağınız adreste hem de yeni adresinizde bahsedilen aboneliklerden faydalanmış olursunuz. Ayrıca geride bıraktığınız evinizde de ev sahibine fatura bırakmamış olursunuz.

Elektrik, Su, Doğalgaz abonelikleri hızlı olsa da İnternet aboneliği bu kadar hızlı değildir. Biraz zaman alacaktır hatta fiber altyapısı kullanıyorsanız yeni adresinizde fiber kablo altyapısı olup olmadığı önemlidir. Eğer binada ve cihette fiber internet altyapısı yoksa ona göre modem talebinde bulunmalısınız.

Ev Taşımanın Püf Noktaları

[siteorigin_widget class=”PW_Icon_Box”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”PW_Icon_Box”][/siteorigin_widget]

Doğru Nakliyat Firmasını Tercih Edin!

Ev taşımanın püf noktaları içerisinde sizleri bir çok sorundan belki otomatik olarak kurtaracak olanda doğru nakliyat firmasının seçimidir. Belki sizlere bir çok şey bırakmadan profesyonel ekiplerle en sağlıklı şekilde yani adresinize taşınacaksınızdır. Ancak burada her şey size düşüyor. İyi bir gözlem, analiz ve aceleci olmadan kendinizi garanti altına alacak şeklide anlaşma yapınız. Hiç bir detayı almadan firma yetkilisi ile her şeyi konuşmanız ve ön almanız gerekmektedir. Evden eve nakliyat firmasının geçmişi, kurumsal kimliği, hizmet politikası ve müşteri memnuniyetini kesinlikle değerlendirmelisiniz.

Boyut nakliyat olarak taşınma sürecini en iyi yönetmeniz ve hiç bir aksilik çıkmadan tamamlanmasına önem gösteriyoruz. Daima işi tecrübeli ve bölgesinde saygın olan firmaya teslim etmeniz gün sonunda yeni evinizde rahat bir nefes almanıza sebep olacaktır. Ev taşımanın püf noktaları hazırlarken 20 yılı aşkın tecrübe ile boyut nakliyat ekipleri tarafından hazırlanmıştır.

Ev Taşımanın Püf Noktaları

Ev Taşımada Kolileme Püf Noktaları

Sizleri taşındığınız gün bir çok sorundan ve karmaşadan kurtaracak olan kolileme işlemidir. Koli nasıl hazırlanır yazımız da sizlere bu konu hakkında paylaşımda bulunmuştur. Yazımızı gözden geçirebilir ve bu detayı atlamadan hazırlığınıza devam edebilirsiniz. Siz hiç bir şekilde elinizi sürmeseniz de boyut nakliyat firması gerekli ambalaj ve kolileme yöntemlerini elindeki farklı ürünlerle yapacaktır. Ancak burada bir detay çok önemlidir ki yeni adresinize taşınan eşyaları hangi odaya ne nereye gelecek meselesidir. Bunun için siz burada kendi kendine ciddi bir kolaylık yapmış olursunuz.

Ufak eşyalarınızı ve kişisel kıyafetlerinizi kolileyebilir ve her kolinin üzerine hangi odaya ait olduklarını keçeli kalemle yazabilirsiniz. Bu sayede tüm ürünleriniz ilgili odaya gidecek ve yeni taşındığınız adreste daha çabuk yerleşme olanağı kendinize yaratmış olacaksınız.

Ev Taşımanın Püf Noktaları

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Button_Widget”][/siteorigin_widget]

Nakliyat ve Taşıma Firmasını Görüntülü Olarak Bilgilendirin

Ev taşımanın püf noktaları arasında en önemli yer teşkil eden bir konuda nakliyat firmasının doğru bilgilendirmesidir. Bir çoğumuz günümüzde akıllı telefon kullanmaktayız. Eşyaların tümünü firmaya bildirmeniz yeterli olmayabilir. Taşındığınız gününüzün kabusa dönmemesi için kesinlikle firma istemese dahi siz gerekli tüm detayları paylaşınız. Mesela çocuk odanız var standart bir mobilya değil o zaman firmaya fotoğrafını çekip gönderiniz. Bir çok nakliyat firması belki biz bunu sökeriz ama monte edemeyiz diyebilir ve mağdur olursunuz. Bina giriş çıkışınızı, koridorlarınızı, asansör kabini gibi teknik her detayı paylaşınız. Bina önünde aracı eşya nakliyat kamyonu için mesafeleri ve park konumunda firmaya gönderiniz.

Gönderdiğiniz her fotoğraf ve bilgilendirme için kesinlikle karşı taratan teyit alınız. Bu detay sizleri oldukça rahatlatacak bilinçli bir tüketici olduğunuzu karşı tarafa hissettirmiş olacaksınız. Belki sizler olumsuz bir durum taşınma sırasında yaşamayacaksınız ancak bu örnekler maalesef ki çokça yaşanmaktadır. Boyut nakliyat olarak sizlere tavsiyemiz 1 kat yada daha üstü katta oturuyorsanız asansörlü nakliyat hizmeti sizler için en basit taşınma yöntemi olacaktır.

Ev Taşımanın Püf Noktaları

Taşınma Öncesi ve Sonrasında Evinizi Temizleyin

Yeni taşınacağınız adresteki evinize mutlaka bir ön temizlik yaptırınız. Temizlikçi ihtiyacınızda varsa bina yöntemi ve kapıcısından destek alabilirsiniz. En uygun fiyatlı temizlik elamanı bu şekilde kolayca bulabilir yada en yakın daire komşunuzdan da bu konuda yardım alabilirsiniz.

Taşındığınız adresinizden tüm eşyaları çıktığını düşündüğünüz hem genel bir kontrol yapıp kalan eşya olup olmadığına bakabilir ve elinize bir çöp poşeti alarak kabaca eski evinizi temizleyebilirsiniz. A’dan z’ye tüm detayları ile sizlere ev taşıma esnasında yapabileceğiniz bilgilerden bahsettik. Bu planlamayı tam olarak gerçekleştirirseniz hiç bir sorun yaşamadan yeni yerinizde rahatlıkla taşınmış olursunuz. Şehirlerarası nakliyat yada ofis taşımacılığı gibi diğer eşya taşıma durumlarında da bu kriterlere dikkat edebilirsiniz.

Ev taşımanın püf noktaları yazımla ilgili görüşlerinizi ve katkılarınızı aşağıdaki bölümden bizlere ulaştırabilirsiniz. Sizin de tecrübeleriniz dahilinde püf noktası olarak gördükleriniz varsa siteyi ziyaret eden kullanıcılara bilgilendirme yapabilirsiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *