Buzdolabı Nasıl Taşınır

Buzdolabı Nasıl Taşınır

Evimizde ağır eşya genel olarak beyaz eşya ürünlerinden oluşmaktadır. Buzdolabı nasıl taşınır? yazımızda oldukça boyut nakliyat olarak tecrübelerimizi ve ağır olan bu üründe nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında bilgi vereceğiz. Evlerimizde mobilya grupları da ağır eşya sınıfına girse de çoğu mobilya grubu parçalara ayrılarak sökülebilmekte ve taşınması daha kolay hale gelmektedir. Buzdolapları için sökülme ihtimali olmadığından ağırlıkta liderliği bu ürün almaktadır. Tabi ki standart bir ev taşıma işlemi için bahsetmeyiz bunun dışında büyük para kasalarının olduğu evlerde bu tarz ürünler çok daha ağırdır ve nakliyesi de oldukça zordur.

İstanbul ev eşyası taşıma konusunda uzun yıllardır bu sektörde olan boyut nakliyat binlerce başarılı tecrübe ile ihtiyacınız olabilecek bilgileri makalelerimizde paylaşıyor olacağız. Evden eve nakliyat oldukça teferruatlı ve dikkatle yapılması gerek bir hizmettir. Düzgün planlama ve sözleşme ile hem nakliyatçılar hem de eşya sahipleri kendini güvenceye alması gerekmektedir. Profesyonel anlamda ev taşıma hakkında detaylı bilgi için firmamıza ulaşabilir ve gerekli destek alabilirsiniz.

Buzdolabı Nasıl Taşınmalıdır

Eğer taşınma işlemi için profesyonel bir destek almıyor ve bireysel olarak kendiniz çözümler arıyorsanız bu yazımız tam size göredir. Onun dışında zaten Nakliyat firmaları buzdolabı dahil tüm ağır ürünlerde deneyimli personelleri ile kolayca taşıma yapmaktadır. Hemen hemen bir çok buzdolabı markası kullanım kılavuzlarında nasıl taşınması gerektiği yazmıştır ve dikkat çekici olanı Buzdolabının dik olarak yerinden taşınmasıdır. Yan şekilde taşımalar cihazlar için risk teşkil etmektedir bu nedenle buzdolabı taşınırken dik olarak taşımak için çözümler geliştiriniz.

Tek kişi olarak buzdolabını elbette taşıyabilirsiniz ancak ilk defa bunu deniyorsanız oldukça zorlanacaksınız ve ürüne zarar verme olasılığınızda ciddi oranda artacaktır. Çevrenizdekiler hiç değilse kaldırma ve taşıma olmasa da sizlere yön verme, destek verme gibi yardım alabilirsiniz. İstanbul ilçelerinde profesyonel olarak ev eşyası nakliyat arıyorsanız hemen boyut nakliyat ile iletişime geçebilir ve en iyi fiyatlar ile hizmet alabilirsiniz.

Buzdolabı Nasıl Taşınır

Buzdolabı Taşımaya Başlamadan Önce Yapılması Gerekenler

İçinde gıda veya ürün olan Buzdolabının taşınması için uzun uzadıya yazdı yazmaya gerek olmadığını düşünmekteyiz. İçindeki tüm gıdalar muhakkak çıkarılmalı hatta ağırlıktan kurtulan içinde dolap içinde yer alan bütün mekanizmalar dışarı çıkarılmalıdır. Hemen hemen bir çok Buzdolabın içindeki parçalar çıkartılabilir durumdadır. Dolap içindeki ürünleri boşalmanız nakliye saatinin hemen öncesinde değil bir gün öncesinden yapılması ve dolabında fişinin çekilmesi önerilmektedir.

Evden eve eşya taşıma öncesin mutlaka buzdolabının fişi çekilmeli ve içeriğinde gözüken alanda olmayan buzların erimesi gerekmektedir. Direk fişi çekerek taşıma yaparsanız teknik donanıma zarar gelmesi kaçınılmaz olacaktır. Evden eve taşınma yada ofis taşımacılığı fark etmeksizin mutlaka bu kriterlere dikkat etmelisiniz.

Buzdolabınızı Çizmeyin ve darbelerden Koruyunuz?

Bir çok bina yapısı yada daire içi yapıları taşınmaya engel olmaktadır. Ülkemizde taşınma sırasında neredeyse en fazla darbeye maruz eşyalarında başına Buzdolabı gelmektedir. Eski tip buzdolapları hacim olarak bir çok yere sığarken yeni nesil buzdolabı modelleri ise bir yerde takılmaktadır. Profesyonel ekipler belki ilk kurulum anında sorunsuz bir şekilde teslimat yapsa da taşınacağınız anda dolabın geçeceği alanların çok dar olduğunu fark edeceksiniz. Öncelikle geçmesi muhtemel ancak darbe yeme yada çizilme olası yüksek alanlarda kesinlikle dolabını iyi şekilde ambalajlamalı ve korumalısınız. Bazı durumlarda Mutfak kapısının veya oda kapılarının sökülmesi gerekiyorsa da hiç tereddüt etmeden sökünüz. Bu gibi durumlarda üşengeçlik sizlere daha fazla pahalıya gelebilir. Yeni adresinize taşındığınız da mutlaka bir ki saat fişini takmadan dolabını o şekilde bekletmenizi önermekteyiz. Buzdolabı nasıl taşınır? yazımıza sizlerde tecrübelerinizi alttaki yorum bölümünden bizler ve okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *