Taşınırken Muhtemelen Yaşanacak 3 Sorun ve Aksaklıklar

Taşınırken Muhtemelen Yaşanacak 3 Sorun ve Aksaklıklar

Gönül ister ki taşınmada hiç sorun yaşamadan yeni evinize taşının. Bazı nakliyelerde taşınırken muhtemelen yaşanacak 3 sorun ve aksaklıklar olabilmektedir. Bu durumlarda çoğunluk tecrübe eksikliği olan firmalarda oluşur ve sizleri bu konuda detaylı bir makale ile anlatmak istedik. Her ne kadar sizler gerekli tüm tedbirlerinizi aldığınızı düşünseniz de o büyük gün gelip çattığında hiç aklınızda olmayan beklenmedik sorunlar ve aksaklıklar yaşarsınız. Taşınırken Muhtemel Yaşanacak 3 Sorun ve Aksaklıklar hakkındaki yazımızda taşınırken en sık yaşanabilecek muhtemel sorunlara değindik.

Her zaman taşınma işleri planlı olmayabilir. Hazırlanmak içinde kendinize yeterli zaman bulamayabilirsiniz. Ancak yine de sorunları minimum seviyeye indirmek için bir çok şeye az vakit olsa dahil dikkat edebilirsiniz. Yazımız dışında ev taşımanın püf noktaları konusunu da inceleyebilirsiniz.

Paketleme Sorunları Yaşayanlar

Eğer evden eve nakliyat firması değil de kendiniz çözüm bulup taşınıyorsanız mutlaka bir yerlerden ufak ve kırılacak eşyaların muhafazası için koli hazırda bulundurmalısınız. Balonlu naylon, nalbur yada e ticaret sitelerinden kolayca temin edebilirsiniz. Hiç kimse en değerli eşyalarının zarar görmesini istemez ancak bu basit tedbirleri dahil almıyorsanız başınız büyük dertte demektir. Yine taşınma sırasında eşyalarınızın haricinde kendinize de zarar verebilirsiniz. Bu nedenle tedbirli olarak ilk yardım malzemeleri de ne olursa olsun yanınızda olsun.

İyi paketleme yapılmayan eşyaların zarar görmesi çok muhtemeldir. Evinizde bulunan giysi gibi kumaş eşyalar haricinde tümünün paketlemesi özenle yapılmalıdır. Mutfak eşyaları, vazo, avize, beyaz eşyalar dahil paketlenmeli ve kırılmayacak olsa da çizilmesinin dahi önüne geçilmelidir. Bir diğer seçenek ise Boyut nakliyat olarak eşyalarınızın hiç birine dokunmadan paketleme ve ev eşyası taşıma işlerini firmamıza bırakabilirsiniz.

Taşınırken Muhtemelen Yaşanacak 3 Sorun ve Aksaklıklar

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Button_Widget”][/siteorigin_widget]

Değeri Yüksek Eşyaların Kaybolması

Bir çok paylaşımımızda sizlere taşınma sırasında değerli eşyalarınızı yanınızda bulundurmanızı ve iyi muhafaza etmenizi belirtmiştir. Hem maddi hem de manevi açıdan zarar göreceğinizi düşündüğünüz takı, para, ederi yüksek ev eşyalarını ya kendi aracınızla taşıyın yada kesinlikle değişik önemler alın. Takı para gibi eşyalarınızı kesinlikle üstünüzde bulundurmanız en idealidir. Her ne kadar biz ve nakliyatçılar uyarıyor olsa da bu sorunu her gün onlarca kişi tekrar tekrar yaşamaktadır. Bu tür sorunları ev taşıma şirketi ile de anlaşsanız yaşayabilir kendinizde taşımayı yönetseniz yaşayabilirsiniz.

Maddi manevi kıymeti olan tüm eşyaları ayrı bir şekilde muhafaza ederek yanınızdan ayırmamalısınız. İstanbul boyut nakliyat olarak ekibimiz tamamiyle uzman ve uzun soluklu çalışma ekibinden oluşmaktadır. Profesyonel nakliyat firması ile çalışarak İstanbul ev eşyası nakliyatı hizmetini uzman kişilerden alabilirsiniz. Asansörlü nakliyat tercih ederek hem eşyalarınızın zarar görmesini hem de kaybolma ihtimalini sıfıra indirebilirsiniz.

Taşınırken Muhtemelen Yaşanacak 3 Sorun ve Aksaklıklar

[siteorigin_widget class=”PW_Icon_Box”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”PW_Icon_Box”][/siteorigin_widget]

Taşınmada Yarım Kalan Montajlar

Eğer söküm ve montaj işi olan mobilyalarınız varsa yeni evinize taşınmadan mutlaka bir mobilya uzmanı ile anlaşmalısınız. Eşyalar yeni eve giriş yaptığı anda bir an önce bunların montajını yaptırmalısınız. Ne kadar geç davranırsanız yeni evde toparlanmanız o kadar uzayacaktır. Önce bir eşyaları evin içine atalım sonra düşünürüz dediğinizi duyar gibiyiz. Bu yolu hiç tavsiye etmiyoruz. Geçiştirilen bu gibi işlemler nedeni ile 2 ay geçmiş ve düzenini kuramamış bir çok insan tanıyoruz.

Kimi Mobilya gruplarında ev sahibi olarak kendiniz montaj yapmayı da deneyebilirsiniz ancak baştan anlaşalım ki pes etmek yok. Bir çok eşya sahibi baştan büyük bir iştahla başlasa da sonunu getiremez ve teknik destek almaktansa eşyasından buda eskimişti diye vazgeçebilir. Bu nedenle sizlere büyük maliyetler yaratmayacak bu gibi konularda uzman desteği mutlaka alınız. Ayrıca söktüğünüz mobilyaların sökülmeden ki ilk hallerinin resmini çekmeyi unutmayın. İşe yeni başlamış değil 30 yıldan eski süredir nakliyat işi yapan Boyut nakliyat sizlere sıfır toleranslı planlama ile kusursuz bir taşıma gerçekleştirecek ve tüm çevrenize tavsiye edeceğinizden eminiz.

Taşınırken muhtemelen yaşanacak 3 sorun ve aksaklıklar hakkında sizlerde görüş ve tecrübelerinizi bizlere yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *