Taşınırken Nasıl Koli Yapılmalı

Taşınırken Nasıl Koli Yapılmalı

Taşınma her zaman kişilerin sık sık yaptığı bir iş olmasa da bazıları belirli sıklıklarla yer değişmek zorunda kalmaktadır. Taşınırken nasıl koli yapılmalı sorusuna bu yazımızda sizlere cevap vereceğiz. Bir çok nakliyat firması bu işlemi kendi bünyesindeki personelleri ile yapsa da kimi eşya sahibi kırılacak eşyaları için endişe duymaktadır ve koli hazırlığını kendisi yapmak istemektedir. Bazen iyi bir düşünce gibi görünse de bazen yanlış kolileme nedeni ile bir çok eşyanızın da zarar görme olasılığı vardır. Eğer kolilemeyi aceleye getirecekseniz hiç yapmamanızı ve nakliyat firmasından destek almanızı önerir şayet yapacağım diyorsanız yazımıza göz atmanızda fayda vardır.

Evden eve nakliyat yada şehirler arası nakliyat sizler için oldukça meşakkatli geliyor olabilir. Fakat boyut nakliyat ve uzman ekibi ile yıllardır gelen tecrübemiz ile rahat bir taşınma imkanı sunuyoruz. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz binlerce başarılı nakliyat hizmeti ile kolileme konusunda yaşadığımız tecrübeleri sizlere aktarmaktayız. Tüm soru ve bilgi için İstanbul boyut nakliyat ile hemen iletişime geçebilir ve destek alabilirsiniz.

Kolilere Tabak Yerleştirilmesi Nasıl yapılır?

Boyut nakliyat olarak tavsiyemiz, tabaklarınızı kendiniz kolime istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bir kaç detay vardır. Gazete kağıdı ile tabakları sarmak ilk akla gelen yöntemdir ve bir çok insan da bunu kullanmaktadır. Ancak kağıt üzerinden elimize geçen baskı mürekkepleri tabaklara da geçecektir. Eğer yeni evinize taşındığınızda tabaklarınızı yıkamadan koliden çıktığı gibi yerine yerleştirmek istiyorsanız ambalaj satanlardan özel ambalaj kağıdı alabilirsiniz. Bazen yapılan yanlışlardan biride tabakları 2 şer 3 er adet birlikte sarıp koliye yerleştirmektir ki buda bir hata örneğidir. Her tabağın ayrı ayrı özel ambalajla sarılması ve önerimiz de yatay yerine dik olarak koli içerisine yerleştirilmesidir.

En sevdiğiniz tabak takımları ve porselen takımlarınızın zarar görmemesi için aceleci davranmadan doğru bir kolileme yapmak mümkündür. Her ne kadar kolileme iyi yapılsa da taşınırken çarpma ve düşme durumunda eşyalarınız zarar görebilir. Boyut nakliyat tarafından sunulan asansörlü nakliyat en kusursuz taşınma biçimi olduğunu bilmelisiniz. Sizlere makalemizin sonunda sıralı olarak kolileme işlemlerinde nelere dikkat etmenizi yazdık lütfen detaylı şekilde okuyarak uygulayınız.

taşınırken nasıl koli yapılmalı

[siteorigin_widget class=”PW_Icon_Box”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”PW_Icon_Box”][/siteorigin_widget]

Doğru Kolileme Nasıl yapılmalıdır?

Kırılacak eşyaların çok iyi bir şekilde kolileme yapılması gerekmektedir. Taşınırken nasıl koli yapılmalı madde madde sıralayacağız. Tabi ki bu seçenekleri tek tek yaparsanız emin olun ki kırılması mümkün olmayacaktır. İstanbul boyut nakliyat tüm evden eve nakliyat hizmetlerinde olduğu gibi paketleme ve kolileme hizmetini de profesyonel olarak yerine getirmektedir.

  1. Koli seçimi için ne büyük nede küçük kullanın orta boyda kolileri her zaman tercih edin
  2. Kolinin en altına muhakkak gazete kağıtlarında bir tampon yapınız ve gerekirse altı kısmı bir kaç tur bantlayınız
  3. Koliye ilk önce daha büyük olan kırılma riski olan ürünlerinizi koyunuz
  4. Her ürün için sarma paketleme yapınız.
  5. Tabak porselen gibi takımlarınızı koliye yatay değil dik olarak yerleştirin
  6. En üst kısma bardaklarınızı yerleştiriniz
  7. Koliniz dolduğunda yine kapatmadan en üst kısma yine kağıtlardan tampon yapınız
  8. Kolilerin patlamaması için mümkün olduğu kadar yerine kaldırarak kontrol ediniz
Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *