Taşınma Sırasında İhtiyaç Duyabilecekleriniz?

Taşınma Sırasında İhtiyaç Duyabilecekleriniz?

Bireysel olarak da nakliyat işlemini kendiniz gerçekleştiriyor olabilirsiniz. Taşınma sırasında ihtiyaç duyabilecekleriniz? yazımızda işlerinizi yarıda kalmaması adına sizlere tam olarak nelere ihtiyacınız olacağına daire teknik bilgiler paylaşıyor olacağız. Bir çok yardımcı alet vardır ki taşınma işleminde sizlere hem zaman kazandırıp iş yükü olarak avantaj sağlar.

Evden eve nakliyat oldukça meşakkatli ve yorucu bir süreçtir. Boyut nakliyat olarak sizlere bu süreci en iyi şekilde geçirmeniz ve kendi başınıza nasıl yapabilirsiniz detaylı olarak anlatmak istedik. Nakliyat işlemi için daha önce bir tecrübeniz yok ise bilgi almalı ve bir takım araştırmalar yapmalısınız. Kırılacak eşyalar nasıl paketlenir, beyaz eşya nasıl taşınır, koli nerden bulunur, koli içeriği nasıl olur, dolapların sökümü montaj işleri gibi dikkatle yapılması gereken işlemler vardır.

Montaj ve Söküm İşleri İçin Yardımcı Aletlerinizi Hazırlayın

Boyut nakliyat olarak ayrılabilir mobilyalar için yardımcı aletlerinizi olması gerektiğini en başından söylememiz gerekir. Evimizde bulunan bir çok ürün aslında demonte özelliği bulunmakta olup kolayca sökülebilecek eşyalardır. Sökme işlemi belki bir çok insan tarafından vakit kaybı olarak düşünülse de geniş pencereden baktığımızda oldukça fayda sağlamaktadır. Nakliyat işlemi yapılırken bir çok eşya çizilme riski ve darbe alma sorunu ile karşılaşılmaktadır. Bunun nedeni de bazı eşyaların hacminin büyük olması, ağır olması nedeni ile taşınmasının zor, zahmetli ve sıkıntılı olmasıdır.

Dar kapılardan, koridorlardan ve dönemeçlerden geçildiğinde en değerli eşyalarınız çizilebilir ve darbe alabilir. Bu nedenle mümkün olduğu kadar eşya hacmini düşürmek ve ağırlığında hafifletmek gerekmektedir. Taşınma sırasında ihtiyaç duyabilecekleriniz? sorusuna teknik olarak tam bir tornavida takımı, lokma takımı, vidalama takımı olacaktır. Söküm işlerinde bazı vidalar oldukça eski olabilir bu gibi durumlarda çoğu zaman bir kaç adet sökülmeye vida ile baş başa kalırız ve kendimizi çaresiz hissededir. Bu nedenle pas sökücü kullanabilir yada plastik lastik yardımı ile paslı vidalara işlem yapabilirsiniz. Boyut nakliyat olarak asansörlü nakliyat kiralaması yaparak daha hızlı ve darbesiz bir taşınma gerçekleştirebilirsiniz.

Taşınma Sırasında İhtiyaç Duyabilecekleriniz

[siteorigin_widget class=”PW_Icon_Box”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”PW_Icon_Box”][/siteorigin_widget]

Taşınma için Koli Toplamaya Başlayınız

Nakliyat ve taşınma sırasında koliler bizlere oldukça fazla kolaylık sağlamaktadır. Bir çok kırılması ve zarar görmesi muhtemel cam ve porselen eşyaların ambalajlanmasında en tekili yöntemdir. Tabaklarınızı, Bardaklarınızı ve ufak ev eşyası ve aletlerini bu kolilere koyarak hem ciddi bir yer kazanırsınız hem de toplu bir taşıma işlemi yapmış olursunuz. Koliler içine koyulacak kırılabilecek eşyaları kesinlikle gazete kağıdına yada pıtpıtlı ambalaj kağıdına sarmalı ve birbirine teması engellemelisiniz.

Koli temini için ambalaj firmalarından ücreti ile satın alım yapabilirsiniz yada çevrenizdeki market ve mağazalardan günler öncesinde isteyerek hazır hale getirebilirsiniz. Bir çok mağaza günlük gelen kolileri olmasından ötürü çöpe atmaktadır. Bu sebeple öncesinden ayırmasını isteyebilir ve koli nereden bulabilirim düşüncesini ücret ödemeden tedarik edebilirsiniz.

Taşınma Sırasında İhtiyaç Duyabilecekleriniz

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Button_Widget”][/siteorigin_widget]

Koli Bandı Mutlaka Bulundurun

Eşyaların toplanması, sarılması, ambalajlanması ve paketlenmesi için koli bandı son derece önemlidir. Kırılması kolay olan ürünleri koliledikten sonra alt kısım ve üst kısımdan bir kaç tur bantlayabilirsiniz. Sadece kolilerde değil büyük boy poşetlerde yada halılarınızı toplarken de koli bandından faydalanacaksınız. Hatta Beyaz eşyaların çizilmesini önlemek, mobilyalarının çekmecelerinin açılmasını önlemek için ve  çeşitli ambalajlama yöntemlerinde bu bantları yine çok kullanacaksınız. İşinizi bantlamada daha seri hale getirmek içinde uygun fiyatlarla koli bantlama makinesinde satın alabilirsiniz.

Boyut nakliyat olarak firmamızdan koli bandı tedarik edebilirsiniz. Kullandığımız koli bantları evden eve nakliyat, depolama, paketleme işlerinde kullanılmaktadır.

Taşınma Sırasında İhtiyaç Duyabilecekleriniz

Maket Bıçakları ve Makaslar

Maket bıçağı yada makas taşınma sırasında ihtiyaç duyabilecekleriniz? sorusunda ilk olarak yanınızda bulundurmanız gereken parçalardır. Paketleme işlemleri, ambalaj uygulamaları ve kolileri açarken sizlere maket bıçağı son derece katkı sağlayacaktır. bunlar dışında da taşınma sırasında makas ve maket bıçakları oldukça katkı verecektir. Bant kesiminde, koli kapatırken yada açarken, ambalaj keserken gibi durumlarda maket bıçağı çok işinize yaracaktır.

Bu güne kadar binlerce nakliyat hizmeti sağlayan boyut nakliyat tüm eşya taşıma işi esnasında yapılması gereken ve nakliyat sonrası yapılacak işlemler işin sizlere bazı detaylardan bahsettik. Daha detaylı bilgi için boyut nakliyat çağrı merkezine ulaşabilir ve indirimli eşya taşıma detaylarını öğrenebilirsiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *